Menu

Děkujeme sponzorům

mediální
partner

odborný
partner


nadpisKartograficka spolecnost CRUniverzita obrany

VÝSTAVY

Fotografie z výstav:

VÝSTAVA DĚTSKÉ KRESBY

CENA DĚTSKÉ MAPY BARBARY PETCHENIK (ICA a UNICEF)

Cena Barbary Petchenik byla založena Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem. Cílem Ceny je zlepšit tvůrčí představivost dětí o světě. Cena je udělována každé 2 roky na konferenci ICA jejími nejvyššími zástupci vždy alespoň jedné práci z každého kontinentu se zvláštním důrazem na věk zúčastněných dětí. Oceněné práce jsou navrženy k prezentaci UNICEF na pohlednicích.

Dvacet oceněných map z roku 1993 bylo publikováno organizací OSN na CD-ROM pod názvem "Moje město" a vystaveny na Světovém summitu sociálního rozvoje v Kodani v březnu 1995. Dalších 18 map z roku 1993 a 1995 bylo použito na posteru UNICEF a ICA "Děti kreslí svět".

Cílem soutěže je rozvinout tvůrčí vyjadřovaní dětí o světě pro zlepšení jejich grafického uvědomění a prohloubit jejich hlubšího vnímání o životním prostředí. ICA využívá přihlášené práce i k výzkumným účelů. Z každé země lze přihlásit do mezinárodního kola maximálně 5 prací z každé kategorie. Děti z českých zemí se soutěže pravidelně účastní od roku 1999. Mezinárodního kola se vždy účastní 6 až 9 dětských prací.

Pro inspiraci a představu o soutěži a nejlepších kresbách lze získat na internetových adresách:

Více také na www.czechmaps.info/data/soutez_det.htm

Na 16. kartografické konferenci budou vystaveny práce dětí z České a Slovenské republiky .

TOP

home / novinky / program / registrace / informace pro autory / místo konání / výstavy / různé

Kartograficka spolecnost CRHOMEPROGRAMREGISTRACEINFORMACE PRO AUTORYMISTO KONANIVYSTAVYRUZNE